Príbeh Mirky – Mala som 102 kg a túžila som schudnúť

Mladá 30 ročná baba, ktorá je aktuálne šťastnou mamičkou na materskej dovolenke, začala postupne priberať od druhého ročníka na základnej škole. V dospelosti už trpela obezitou – vážila 102 kíl. Snažila sa to vyriešiť a schudnúť viacerými diétami a tabletami na chudnutie, no až zmena stravovania bez diét s pomocou nutričného drinku a doplnkov jej pomohla zhodiť postupne až 30 kíl a cítiť sa skvelo. Viac si už prečítajte v krátkom rozhovore, ktorý som pre vás s Mirkou pripravila.

Mirka, prečo si sa rozhodla schudnúť?

Schudnúť som sa pokúšala už dlhšie hlavne preto, aby som sa cítila dobre. Vyskúšala som veľa produktov, aj tabletky z lekárne ale až s výživou a doplnkami od Herbalife sa mi konečne podarilo zdravo schudnúť.

Ako si na tom bola, keď si hľadala zmenu?

Cítila som sa strašne. Pri rýchlej chôdzi ma pichalo pri srdci a boleli ma nohy – vážila som 102 kíl. Strašne som chcela schudnúť a cítiť sa zdravo, no nedarilo sa mi.

Ako sa ti podarilo tak nabrať? Vážiť 102 kíl ako 22 ročná baba je celkom dosť.

Najprv som hlavne zajedala stresy zo školy a keď na mňa okolie začalo v devätnástich rokoch tlačiť, aby som schudla a nedarilo sa mi to, pribrala som ešte viac.

V čom zlyhávali ostatné diéty a tabletky na chudnutie?

Pri všetkých tých produktoch máš jojo efekt. Áno schudneš, ale prestaneš s užívaním, dostaví sa jojo efekt a priberieš dvojnásobok. Aj mne sa po vysadení váha zvýšila. No výrobky Herbalife popri úprave stravy sú úžasné a môžem ich ľuďom len odporučiť. Človek cíti aj popri chudnutí príval energie a cíti sa spokojný. Je to super.

Aké výsledky si dosiahla a ako si sa cítila?

Podľa odporúčania som zmenila stravovanie, začala som jesť viac ovocia a zeleniny popri novom režime s doplnkami. Po roku som pridala aj cvičenie. Cítila som sa fantasticky – plno energie a úsmev na perách :). Na začiatku to síce bolo ťažké, ale potom, keď som videla prvé výsledky, nakopávalo ma to stále ďalej a ďalej. Trvalo mi 3 roky kým som schudla 30kg, ale stálo to zato.

Mirka poskytla aj svoje fotky pre lepšiu predstavu zmeny – že to stálo za to 🙂 ?

mirka pred a po

V čom to bolo na začiatku ťažké?

Ja som sa poriadne rozbehla až za tri mesiace. Chýbala mi zo začiatku pevná vôľa, ale keď som videla prvé výsledky, to ma nakoplo. A potom, keď som pri každom ďalšom vážení videla, ako sa mi darí chudnúť, bola som veľmi šťastná. Už viem, že ak po niečom veľmi túžim, tak to dosiahnem. Túžila som schudnúť a to sa mi splnilo, za čo som veľmi vďačná. Keď začalo byť vidno výsledky, všimlo si to aj okolie a bol to super pocit. Nakopávalo ma to chudnúť ďalej.

Aké konkrétne produkty si vrámci úpravy stravovacieho režimu používala?

Ja som používala Súpravu pre optimálnu výživu Shapeworks (nutričný koktejl Formula 1, vláknina, multivitamín a čaj Thermojetics)  aj s proteínom. Potom časom pribudol ešte Thermocomplete spaľovač, Rose guard a Herbalifeline – omega 3.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sú na tom možno tak ako ty?

Je veľa ľudí, ktorí sú na tom ako ja. Veľmi chcú schudnúť, no nevedia ako a hlavne nemajú pevnú vôľu alebo sú zmierení s tým, že tak budú vyzerať naveky. Chcem im povedať, že sa netreba hanbiť, lebo vždy je čas na zmenu a na to spraviť niečo pre seba, svoje zdravie a tiež pre to, aby sme sa cítili fantasticky. Práve preto produkty Herbalife odporúčam každému, kto sa rozhodne pre zmenu.

Pár slov na záver

Obdivujem každého, kto sa do takej premeny pustí, rozhodne sa pre zmenu a dotiahne to k takému výsledku. A nemyslím tým nahodiť si nejakú super diétu pred plesom alebo pred letom. Nezačínajte nič komplikované, čo by ste nevydržali robiť dlhodobo a pri čom by ste prichádzali o nervy a zdravie – práve naopak.

30 kíl sa dá pri úprave stravy a používaní doplnkov schudnúť aj za pol roka – u každého je to individuálne. Každý to inak zvláda, má rôznu štartovaciu pozíciu a rôznu disciplínu. Treba však brať v úvahu, že čím dlhšie trpíte nadváhou a čím viac diét s jojo efektami máte za sebou, tým to môže ísť pomalšie, no výsledok bude udržateľný.

Na tomto príklade však krásne vidno rozdiel toho, ako sa dá na veci pozerať. Jeden si povie – mne to nefunguje, za 3 mesiace 3 kilá, to je nič a vykašle sa na to. Druhý má ale jasný cieľ a vidí, že sa začína cítiť oveľa lepšie a aj keď to ide pomalšie, blíži sa k cieľu.

Kam patríte vy? Myslíte si, že stojí za to niečo v živote zmeniť, aj keby ste na výsledok mali čakať napríklad aj 3 roky? Položte si lepšiu otázku – koľko tým naopak získate a ako sa o tie 3 roky budete cítiť, ak to vzdáte? Predstavte si aké by to bolo zhodiť zo seba závažia, zlepšiť si pohyblivosť, zdravie, energiu, výzor a hlavne ten celkový pocit…

Stačí sa rozhodnúť a vytrvať. Dodržať pár zásad, na ktoré si stačí postupne zvyknúť a stanú sa bežnou súčasťou vášho zdravšieho života. Doplnky a zdravé nízkokalorické náhrady jedla, ktoré denne používam aj ja, vám pri tom pomôžu maximálne si zjednodušiť život, zabezpečia výživu, ktorú telo potrebuje a zvýšia tak nie len efektivitu chudnutia, ale aj vašu energiu.

 

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre